SEBASTIAN PIĄTY, GRZEGORZ WICEMISTRZEM POLSKI

W dniu wczorajszym zakończyliśmy rywalizację na Mistrzostwach Polski w Kickboxingu w formułach planszowych.

Sebastian Piebiak startujący w formule Kick Light kadet starszy -63kg brawurowo przeszedł strefę eliminacyjną prezentując dobrą formę startową.

🥊W 1/32 finałów pokonał przed czasem w 1 rundzie Szymona Michałowskiego z Bulldog Gorzów Wielkopolski.

🥊W 1/16 finałów również przed czasem w 1 rundzie pokonał Kacpra Jordana z klubu Smok Toruń.

🥊W ćwierćfinale zmierzył się z zawodnikiem Valhalla Mińsk Mazowiecki Aleksandrem Ruta. Przegrał przez dyskwalifikacje w końcówce rundy za zbyt silne uderzenie. Tym samym uplasował się na V miejscu ✊️Szczerze cieszymy się bo walki na macie nigdy nie były faworyzowanymi formułami dla Sebastiana. W tym roku zmienił on kategorię wiekową na juniora młodszego w formułach ringowych i już nie możemy się doczekać startów w ringu.

🥈Wicemistrzostwo Polski wywalczył weteran Grzegorz Hykalik Hykal Hykal startujący w formule Light Contact -94 kg. 🥊W 1/8 finałów pokonał jednogłośnie na punkty Jarosława Janeckiego z Knckaut Zielona Góra.

🥊W półfinale stosunkiem głosów 2:1 pokonał Janusza Zielak z KS Polonia Leszno.

🥊Decyzją sędziów nieznacznie uległ multimedaliście Mistrzostw Polski, Europy i Świata w Full Contaccie Mariuszowi Niziołek z X Fight Piaseczno. Bardzo duży sukces👏👏

👉Wymienione Mistrzostwa są największą w tym roku krajową imprezą Polskiego Związku Kickbxingu. Zgromadziła ona 950 zawodników ze 100 klubów sportowych.

Poziom organizacyjny i sportowy jak zawsze bardzo wysoki. Sam udział w takiej imprezie i wyjście do walki z absolutną krajową czołówką to duże wyzwanie. Mimo wszystko wracamy do domu z lekkim niedosytem, ale takim pozytywnym, motywującym do dalszej pracy, a do naszej kolekcji znowu trafia worek informacji i doświadczeń.