POKONAŁ MISTRZA, DOSTAŁ SIĘ DO KADRY K1

W miniony weekend kadra knurowskiego fight clubu w składzie Patryk Herdzina senior -63,5kg, Sebastian Piebiak junior młodszy – 60kg oraz sztab trenerski Grzegorz Sobierajski i Szymon Mątewski udała się na Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów K1 w Węgrowie. Na tym najbardziej prestiżowy Championacie #PolskiegoZwiązkuKickboxingu stawiło się 350 zawodników ze 102 klubów.

🥊W 1/16 finałów Patryk Herdzina pokonał jednogłośnie na punkty Tomasza Wojtaka z Sarara Team. W walce tej w 2 rundzie zdołał wyliczyć swojego oponenta kopnięciem kolanem w tułów. W 1/8 finałów również jednogłośnie na punkty zwyciężył z Michałem Haiwka z KS Sporty Walki Piła 👉O tym jak ciężki to sport i jakie niesie za sobą trudy przekonał się w walce półfinałowej, w której jego przeciwnik Adam Hełmiński z uwagi na obrażenia z wcześniejszych walk oddał pojedynek poprzez walkowera nie wychodząc do walki.

👉Organizatorzy Mistrzostw wytypowali 10 pojedynków do Gali Finałowej. Na rozkładówce jako walka nr 4 znalazł się pojedynek finałowy kategorii senior -63,5kg., w którym skrzyżowali rękawice Patryk i ubiegłoroczny Mistrz Polski K1 z Kartuz, walczący z odwrotnej pozycji Wojciech Urbanowicz. To był prawdziwy pokaz walki Patryka. Pokazał w niej wszystko, doskonałą pracę na nogach, technikę, szybkość, pracę w kombinacjach, ponowienia, zrywane tempo… Był bliski wyliczenia przeciwnika w trzeciej rundzie. Wszystko to przełożyło się na jednogłośne zwycięstwo 3:0. Patryk w tym roku został więc podwónym Mistrzem Polski Seniorów PZKB w Low Kicku oraz w K1🥇🥇

❗️Tuż po walce finałowej podszedł do nas członek zarządu Polski Związek Kickboxingu Krzysztof Kaproń, który powiedział, że PZKB widzi drogę rozwoju Patryka w Kadrze Narodowej K1, która daje mu szansę reprezentowania kraju na Igrzyskach The World Games w Chengdu w Chinach w 2025. Z rąk trenerów kadry K1 otrzymał powołanie.

🥊Bardzo dobry debiut w formułach ringowych odnotował nasz drugi zawodnik junior młodszy Sebastian Piebiak. Stanął on do rywalizacji w kategorii -60 kg. Rundę eliminacyjną przeszedł wolnym losem. W ćwierćfinale rozbił kolanami na korpus w 1 rundzie Nikolasa Dziubę z KS Sporty Walki Piła. O wejście do finału uległ nieznacznie na punkty Bartłomiejowi Banak TKKF OLIMP Legnica. Sebastian w swoim pierwszym występie na Mistrzostwach Polski w K1 zdobył brązowy medal. Wielkie brawa Sebastian i ciśniemy dalej👈👏

🙏To była niesamowicie wymagająca impreza dla nas wszystkich. Bardzo cieszymy się z wyniku oraz roztaczających się przed naszymi zawodnikami perspektyw.

🙏Dziękuję zawodnikom Fight Club Knurów za sparingi, dociążenia i przygotowania. Dziękuję Szymon Mątewski i Przemysław Wilk za duża pomoc na treningach i za narożnik.